PROJEKTAS „SVEIKATIADA“

Vieta: Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazija

Laikas: rugsėjo – gegužės mėn.

Dalyviai: 5 kl.- 10 kl. mokiniai.

Projekto vadovas Sveikatiados Ambasadorius: socialinė pedagogė Natalija Piskligina

Projekto koordinatorius: biologijos vyr. mokytoja Marija Gerasimovič

„SVEIKATIADA“ – socialinė iniciatyva, kuria siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokyklose. Išskirtinis dėmesys šiame projekte skiriamas mokyklų bendruomenėms, kurios kviečiamos smagiai ir mokiniams patraukliomis priemonėmis – žaidynėmis, viktorinomis, mankštomis, šokiais bei kita netradicine aktyvia veikla per pamokas, pertraukas ar po pamokų – ugdyti supratimą apie mitybą ir fizinį aktyvumą. Juk sveikai gyventi gali būti smagu!

PROJEKTO TIKSLAS – formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokymo įstaigų bendruomenėse, kuriant sistemingą mokytojams lengvai pritaikomų ir moksleiviams patrauklių bei inovatyvių ugdymo priemonių visumą bei organizuojant šių priemonių įgyvendinimą.

PROJEKTO VIZIJA  – užauginta nauja karta, neturinti sveikatos problemų, susijusių su netinkama mityba, antsvoriu, menku fiziniu aktyvumu bei gebanti atlikti informuotus sprendimus mitybos bei fizinio aktyvumo srityse.

Renginiai:

 

Eil. nr.

Renginys Atsakingas asmuo Data

1

Sveikos mitybos diena.

 Konkursas „Sveikiausias patiekalas“

N.Piskligina

M.Gerasimovič

T.Narvoiš

Spalio mėn.

2.

Sveikatiados mankšta.

Flash Mob per sporto dieną.

A.Černiavska

N.Piskligina

Vasario mėn.

3.

Vandens diena M.Gerasimovič Kovo mėn.

SVEIKI SVEIKUOLIAI

Lapkričio 14 dieną, Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijos mokiniai: Albert Najmovič, Elžbieta Salmanovič, Darek Trejgis, Marek ir Miroslava Spiridovič, Norbert Lapševičius, dalyvavo rajoniniame konkurse ,,Sveiki sveikuoliai“, kuriame užėmė garbingą 1 vietą. Konkurso organizatoriai yra Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (toliau – LMNŠC), Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (toliau – SMLPC), savivaldybės. Tam, kad laimėtų mokiniai turėjo atlikti įvairias užduotis: atsakyti į klausimus, bėgti estafetę, pristatyti komandą.Mūsų pristatymo pasirodymas buvo labai originalus, merginos padainavo savo kūrybos dainą, o vaikinai, atstovaujantys pradedančiai populiarėti Lietuvoje sporto šakai ,,Street workaut“, parodė puikų sportinį numerį. Visi buvo sužavėti. Taip pat į šį konkursą mus lydėjo vyresnioji biologijos mokytoja Marija Gerasimovič ir sveikatos priežiuros specialistė Teresa Janovič, kurios paruošė komandą ir kartu dalyvavo konkurse. Dėkojame visiems dalyviams.

DSCF3376 DSCF3345 DSCF3338IMGP0141


KONKURSAS ,,GERIAUSIA EKOIDĖJA“

Lapkričio 12 d. būrelio „Ekologija ir ateitis“ mokiniai su vyr. biologijos mokytoja Marija Gerasimovič dalyvavo Žemynos gimnazijoje atrankiniame konkurse „Geriausia ekoidėja“, kuris yra projekto „Ekomokykla“ dalis. Susirinko atstovai iš visos Lietuvos Respublikos III-jam etapui, kuriame reikėjo išrinkti geriausia ekoidėją iš visos Lietuvos. Projekte dalyvavo 8 komandos, iš jų 2 Vilniaus rajono komandos, tai yra mūsų Vilniaus r. Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazija ir Paberžės Verdenės vidurinė mokykla. Šiame konkurse mokiniai pristatė savo ekoidėją.

Mūsų tikslas buvo padėti suvokti, jog antrinių žaliavų rūšiavimas, antrinis jų panaudojimas padeda saugoti gamtos išteklius, palaikyti švarią ir sveiką aplinką. Mūsų gimnazijos projekto dalyviai pagamino iš plastikinių butelių šluotas ir paukščių lesyklas.

Mūsų idėja buvo gera, bet ne pati geriausia. Geriausią idėją turėjo Vilniaus Antakalnio vidurinė mokykla ir pateko i kitą projekto „Ekomokykla“ etapą. Projekto finalas vyks lapkričio 29 d.

Mes nepatekome į finalą, bet esame patenkinti, kad turėjome galimybę dalyvauti šiame projekte , sužinojome daug naujų mums dalykų.

15 2013-11-12 12.52.282013-11-12 12.36.48


Projektas „Sveikatiada“

Sveikos mitybos diena

Spalio 25 d. 5-9 klasių mokiniai dalyvavo konkurse „Sveikiausias patiekalas“ . Mokinių komandos kartu su technologijų mokytoja Teresa  Narvoiš gamino sveikus ir pilnus  vitaminų patiekalus. Taip pat vyko pamokėlės, kurių metu buvo kalbama apie sveikos, subalansuotos mitybos svarbą ir įtaką sveikatai, neteisingos mitybos sukeliamų susirgimų riziką. Mokiniai kartu su biologijos mokytoja Marija Gerasimovič ir socialine pedagoge Natalija Piskligina mokėsi kaip pasirinkti tinkamą bei sveiką maistą.

Visoms klasėms už dalyvavimą konkurse įteikti padėkos raštai. Konkurso laimėtojai – 5 kl. mokiniai,  apdovanoti diplomu.

1234


Spalio 8d. Stanislavo Moniuškos gimnazijos būrelio „Ekologija ir ateitis‘‘ nariai kartu su biologijos vyresniąja mokytoja Marija Gerasimovič dalyvavo nacionaliniame projekte „Ekomokykla.lt-aplinkos išteklių tausojimo ir atsakingo elgesio iniciatyva Lietuvos švetimo sistemoje‘‘, kurio   tikslas buvo skatinti atsakingą Lietuvos jaunosios kartos požiūrį į gamtos išteklių saugojimą ir didinti jaunimo aplinkosauginį aktyvumą.

Mokiniai dalyvavo ekskursijoje po Karmazinų pažintinį pėščiųjų taką. Vėliau buvo praktinė aplinkosauginė akcijos dalis – moksleiviai tvarkė Karmazinų parką. Antrą šios akcijos dalis buvo ekologinis seminaras. Jo metu jaunimas gavo naujų žinių. Mokiniai suprato, kad kiekvienas iš mūsų turi stengtis išsaugoti švarią aplinką ateities kartoms.

Vyresnioji biologijos mokytoja Marija Gerasimovič dėkoja savo mokiniams už dalyvavimą akcijoje. Buvo smagu matyti jaunimo šypsenas. Mokinių laukia antras etapas, kuriame jie pristatys savo kūrybinį darbą.