PASKUTINIS SKAMBUTIS

Gegužės 30 d. mūsų gimnazijos abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis. Šventės metu IVG klasės  mokiniai padėkojo  mokytojams už jų nelengvą darbą ir atsisveikino su mokykla. Abiturientus pasveikino priešmokyklinės grupės vaikai ir IIIG klasės. Geriausieji mokiniai buvo apdovanoti mokyklos direktoriaus padėkos raštais.

      

Gegužės 13d. mūsų  gimnazijoje įvyko Vilniaus rajono vidurinių mokyklų ir gimnazijų olimpinio festivalio lengvosios atletikos varžybos. Mokiniai varžėsi šiose rungtyse: bėgimas (800m, 400m, 100m), estafetinis bėgimas 4×100, rutulio stūmimas, šuoliai į tolį, šuoliai į aukštį.

Varžybų laimėtojai gavo diplomus. O štai ir jie:

Merginų kategorija

Mokykla Taškai Vieta
Mickūnų  vidurinė mokykla 115 I
Kalvelių S. Moniuškos gimnazija 113 II
Juodšilių šv. U. Leduchovskos  vidurinė 109 III

Vaikinų kategorija

Mokykla Taškai Vieta
Lavoriškių vidurinė mokykla 118 I
Kalvelių S. Moniuškos gimnazija 106 II
Rudaminos ,,Ryto” gimnazija 105 III

      

Akcija ,, Darom -2013“

Tradiciškai mūsų gimnazija įsijungia į Lietuvos švarinimosi akciją „Darom“. ,,Darom-2013“  gimnazijoje vyko 2013-04 mėn. 22-26 dienomis.

Akcijoje dalyvavo gimnazijos 5-8 ir I- IVG klasių mokiniai, mokytojai, darbuotojai. Klasių vadovai su savo auklėtiniais numatytose teritorijose tvarkėsi balandžio mėn. 22-26 dienomis jiems patogiu laiku. Dabar galime pasidžiaugti sutvarkyta ir pagražėjusia aplinka.

      

      

Balandžio 18 d. mūsų gimnazijoje vyko BIOLOGIJOS ir CHEMIJOS internetinis konkursas „ELEMENTUM“.

Konkurso tikslas:  skatinti mokinių domėjimąsi biologija ir chemija bei gilinti  žinias.

Konkurse dalyvavo I – IV G  klasių mokiniai, iš jų geriausių  rezultatų pasiekė: Karolina Katušonok, Evelina Seniut, Mažena Šilak, Asta Malochovaitė.

 

Veiksmo savaitė be patyčių

Kovo 18-22 dienomis gimnazijoje vyko „Veiksmo savaitė be patyčių“. Džiaugiamės turėdami progą, kartu su kitomis Lietuvos švietimo įstaigomis prisidėti prie šios akcijos. Jos metu siekėme išsiųsti visuomenei žinią, jog esame pasirengę kovoti prieš patyčias bei stengtis gyventi be jų. Užsiėmimų metu skatinome draugišką ir pagarbų bendravimą, toleranciją bei empatijos ugdymą ne tik gimnazijos bendruomenėje bet ir už jos ribų.

Mūsų savaitė prasidėjo bendro plakato kūrimu priešmokyklinėje grupėje. „Draugiškos saulutės“ piešimas skatino vaikus mąstyti apie draugystės prasmę bei svarbą, teigiamas  jos ypatybes. Vaikai puikiai bendradarbiavo tarpusavyje, su klasės auklėtoja ir psichologe. Nupiešus plakatą leidomės į žaidimus, kurie praskaidrino ir paįvairino užsiėmimą.

Su 1, 3-4 klasės mokiniais žiūrėjome filmą „Bjaurusis ančiukas ir aš“. Filmas pasakojo apie neįtikėtinus žiurkės ir ančiuko nuotykius, kupinus pavojų, juoko ir svarbių gyvenimiškų pamokų. Peržiūrėję filmą, jį aptarėme. Vaikai aktyviai dalijosi savo mintimis ir iškilusiais jausmais.

II aukšte iškabintas Gimnazijos kodeksas, priminė visai gimnazijos bendruomenei, kaip dera kultūringai elgtis tarpusavyje. Labiausiai tuo susidomėjo pradinukai, kurie garsiai skaitė kodekso principus ir apžiūrinėjo jo iliustracijas.

Pirmadienį pagamintas linksmasias skrajutes panaudojome antradienio akcijoje „Nebūkime paniūrę“, kurią įgyvendino mokinių tarybos nariai kartu su psichologe.  Mokiniai, užsidėję specialiai pagamintus plakatus, visoje gimnazijoje dalino linksmus veidelius. Tokiu būdu stengtasi priminti, kad paprasta šypsena gali sukelti daug teigiamų emocijų ir pralinksminti aplinkinį.

Trečiadinį per technologijos pamokas su III-IV G klasės mokiniais gaminome molinę gimnazijos emblemą „Būkime tolerantiški“.

Ketvirtadienio rytą pradėjome paskaita „Agresijos ir patyčių apraiškos mokykloje“, kurią vedė gimnazijos psichologė.

Veiksmo savaitę be patyčių baigėme bendra nuotrauka „Patyčioms STOP“. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie akcijos organizavimo bei realizavimo. Tęskime kovą prieš patyčias ir nepamirškime gyventi draugiškai!

      

      

    

Žemės dieną

Kovo 20 d. mūsų gimnazija eilinį kartą minėjo Žemės dieną. Renginio metu norėta gimnazijos bendruomenei priminti ne tik apie mus supančią aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. 5-8,

I-II G  klasės mokiniai dainavo, vaidino, deklamavo eilėraščius. Visi susidomėję stebėjo gražų renginį. Renginį mokiniams padėjo organizuoti biologijos vyr. mokytoja Marija Gerasimovič.

     

Išvyka į miestą

Kovo 14 d. 8 klasės mokiniai dalyvavo pažintinėje išvykoje, kurios metu susipažino su lenk7 dailinink4sDorotos Novosad kūryba parodoje „Impresijos“. Autorės darbai eksponuoti lenkų kultūros namuose Vilniuje. Mokiniai liko sužavėti paveikslais bei nuotraukomis.

Po įdomios parodos  mokiniai apsilankė Akropolio kino teatre, kur pažiūrėjo filmą „Ozas: didingas ir galingas“. Be abejo, vaikai buvo labai patenkinti filmu, nes jis pasakoja apie burtininką, kuriam tenka pasirinkti  tarp blogio ir gėrio. Žinoma, nugali tiesa ir filmas baigiasi gėrio pergale.

Mokiniai norėtų nuoširdžiai padėkoti klasės auklėtojai Marijai Gerasimovič ir tėvams – Anai Pačkovskai, Leokadijai Podvorskai už smagiai kartu praleistą laiką bei padovanotas teigiamas emocijas.

   

Atvirų durų diena

Kovo 9 dieną 9,00 val. mūsų gimnazijoje vyko atvirų durų diena.

     

     

Kovo 7 d. Mūsų gimnazijoje svečiavosi Medininkų Pasieniečių mokyklos kursantai, kurie supažindino mokinius su savo mokyklos istorija, veikla bei įstojimo reikalavimais. Kursantai pasidalino asmeniniais įspūdžiais ir išgyvenimais, dar labiau sudomindami ir pralinksmindami besiklausančius.

      

      

Vasario 16-osios minėjimas 

Vasario 16- oji užima ypatingą vietą Lietuvos valstybės istorijoje.

Vasario 15 dieną  gimnazijoje vyko renginys, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai  paminėti. Minėjime dalyvavo 6-8, I-IVG kl. mokiniai. Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Alicija Gulbicka, istorijos vyresnysis mokytojas Romuald Seniut ir muzikos vyresnysis mokytojas Stanislav Zajankovski padėjo mokiniams paruošti literatūrinę-muzikinę kompoziciją, skirtą Vasario 16-ajai. Mokiniai vaidino, deklamavo eiles, dainavo dainas  apie Lietuvą. Minėdami šią svarbią datą tikimės, kad jaunas žmogus, pasisėmęs istorijos žinių, susikaupimo akimirką apmąstęs savo santykį su gimtąja šalimi, pasirinks sąmoningo piliečio kelią, viliamės, kad meilė Tėvynei jam nebus tik tuščia sąvoka.

     

     

Šv. Valentino diena

Vasario 12-ą dieną mūsų  gimnazijoje mokiniai surengė pramoginę popietę, skirtą šv. Valentino dienai paminėti. Renginyje dalyvavo 6-8 ir I-IVG klasių mokiniai. Kiekviena klasė pristatė kūrybinius pasirodymus apie meilę. Buvo smagu pažiūrėti į savo draugus, mokytojus, kartu pasijuokti , nes buvo labai įspūdingų pasirodymų. Tikimės, kad šios šventės paminėjimas taps dar viena gimnazijos gražia tradicija.

     

     

Šimtadienis

Vasario 8 dieną mūsų gimnazijoje vyko šimtadienis. IVG ir IIIGab klasės mokiniai paruošė šventinį koSncertą. Šimtadienį pradėjome polonezu, direktorius iškilmingai paskelbė šventės pradžią. Po koncerto su mokytojais ir tėvais vaišinomės šimtadienio  tortu.

      

      

      

  

Meninio skaitymo konkursas

2013 m. sausio 29d. vyko meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo 5-8 kl. , IG-IVG kl. mokiniai. Jaunesniųjų grupėje laimėjo 8 kl. mokinė Kinga Gulbicka, vyresniųjų – IVG kl. mokinė Joana Mikulska. Šios mokinės dalyvaus meninio skaitymo konkurso rajoniniame etape. Linkime sėkmės.

     

Lenkų kalbos ir literatūros mokytojų metodininės užsiėmimas

Sausio 23dieną gimnazijoje vyko Kalvelių centro lenkų kalbos ir literatūros mokytojų metodininės užsiėmimas tema ,, Mokyti kitaip“. Renginio organizatorės: mokytojos Regina Jasvin ir Liucija Podvorska. Užsiėmime dalyvavo Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijos, Šumsko, Kenos ir Kyviškių pagrindinių mokyklų lenkų kalbos ir literatūros mokytojos.

Užsiėmimo metu mokytojos dalijosi savo darbo patirtimi, diskutavo, kokia turi būti šiuolaikinė pamoka. Ypatingą dėmesį skyrė naujų aktyvaus darbo metodų bei mokinių vertinimo kriterijų taikymui.

     

Integruota rusų kalbos pamoka

Sausio 23d. 9.50 val. gimnazijoje vyko integruota rusų kalbos, muzikos ir technologijų  pamoka, kurią organizavo rusų kalbos mokytoja metodininkė Ana Černiavska, technologijų mokytoja Teresa Narvoiš ir muzikos vyresnysis mokytojas Stanislav Zajankovski.

     

     

Vilniaus rajono 9–12 klasių mokinių biologijos olimpiada

Sausio 18 d. Mariampolio vidurineje mokykloje vyko Vilniaus  rajono 46 – osios  biologijos olimpiados II etapas, kuriame dalyvavo dvi mūsų gimnazijos mokinės,  Savko Katažyna iš I G klasės ir Mažena Šilak iš III G b klasės.  išvažiavo į olimpiadą patikrinti savo žinias iš biologijos.

Mokinės, ir  biologijos mokytoja Marija Gerasimovič dėkoja organizatoriams už svetingą priemimą ir olimpiados  organizavimą.

 

Seminaras VGK nariams

2013 m. sausio 17 d. Kalvelių S. Moniuškos bei  Kalvelių „Aušros“ gimnazijų VGK nariai dalyvavo seminare „Savižudybių prevencija mokykloje“.

Seminarą vedė vilniaus rajono PPT direktorius Roman Juchnevič, kuris pateikė statistinių duomenų apie vaikų ir jaunimo savižudybes, pabrėžė savižudybių problemos aktualumą Lietuvoje, papasakojo apie savižudybės rizikos veiksnius, kaip juos atpažinti, supažindino su savižudybių psichologija bei priminė apie psichologinės pagalbos galimybes Lietuvoje.

Praktinių užsiėmimų metu seminaro dalyviai nagrinėjo savižudybių mitus ir faktus, diskutavo apie mokyklos vaidmenį savižudybių prevencijoje. Mokytojai bei pagalbos specialistai analizavo situacijas, išmoko atrasti rizikos veiksnius, suicidinio pobūdžio ženklus bei atrado naujus pagalbos būdus.

 

Lenkų kalbos ir literatūros olimpiada

Sausio 16 dieną mūsų gimnazijoje vyko lenkų kalbos ir literatūros olimpiada, kurioje dalyvavo IIIG-IVG klasių 12 mokinių.

Rajoninėje lenkų kalbos ir literatūros olimpiadoje mūsų gimnazijai atstovaus  IIIGb klasės mokinė Elžbeta Salmanovič, kurią paruošė mokytoja metodininkė Regina Jasvin.

Sausio 15

Sausio 15 diena gimnazijoje tradiciškai įvyko rusų (užsienio) kalbos olimpiada, kurioje savo žiniomis pasižymėjo IIIGa ir IIIGb klasių mokiniai. Daugiausiai taškų surinko IIIGb klasės mokinė Viktorija Petrulevič. Gimnazijos kalbų mokytojų metodiniame posėdyje nutarta į rusų (užsienio) kalbos olimpiadą deleguoti IIIGb klasės mokinę Viktoriją Petrulevič.

   

Sausio 13

Pilietinė akcija,, Atmintis gyva, nes liudija“

Akcija skirta Laisvės gynėjų dienai – Sausio 13-ajai paminėti

Organizatoriai: Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti (Tarptautinė istorinio teisingumo komisija)

Akcijos tikslai:

  1. Suteikti prasmę Laisvės gynėjų dienos minėjimui mokyklose ir miesto bendruomenėse.
  2. Prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusius per kruvinuosius sausio įvykius 1991 m.
  3. Paskatinti jaunąją kartą domėtis laisvę ir nepriklausomybę mylinčių piliečių, patyrusių sovietinio režimo represijas,atsiminimais.
  4. Puoselėti jaunimo istorinę atmintį bei patriotiškumą.

Akcijos simbolis – žvakė, simbolizuojanti gyvybę, šviesą, atmintį ir susikaupimą.

Akcijos vieta:Vilniaus r.Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazija

Data: 2013 m. sausio 11 diena (penktadienis)

Akcijos laikas: 8.00-8.10

7.45-7.55 val.mokiniai su mokytojais susirinko į klases.Ties kiekvieno kabineto, koridoriaus langais buvo padėta po žvakę (ties kiekvieno langu po žvakę lango viduryje). Kabinėtuose, koridoriuose buvo  pastatyta tiek žvakių, kiek yra langų.

8.00 val. mokiniai kartu su mokytojais uždegė žvakes. Kabinetuose ir koridoriuose dešimčiai minučių užgesinta šviesa.Vyko žuvusiųjų pagerbimo ceremonija.

8:00 Tylos minutė.

8:01-8:10 Suskambėjo ,,Lietuva brangi“

Apie šios dienos svarbą buvo kalbėta tiek rengiantis akcijai

(klasės valandėlėse), tiek minėjimo metu ir po jo vykstančiose pamokose. Mokytojams buvo proga pasidalint  savo prisiminimais, patirtimi, išgyvenimais.

Pilietinės akcijos koordinatoriai: istorijos mokytoja metodininkė E.Karpovič ir istorijos vyresn. mokytojas R.Seniut. Prie akcijos prisidėjo visi gimnazijos mokytojai.

     

     

Gruodžio 27 d. mūsų gimnazijos aktų salėje įvyko Naujametinis vakarėlis

Gruodžio 27 d. mūsų gimnazijos aktų salėje įvyko Naujametinis vakarėlis. Šventinėje programoje 5-8 ir IG-IVG klasių mokiniai prisiminė vaikystę ir pristatė žinomas pasakas naujoviškai. Mokiniai galėjo parodyti savo išradingumą ir pasitelkti visą išmonę. Po šventinės programos prasidėjo šokiai. Mokiniai šoko, linksminosi ir džiaugėsi pavykusiu renginiu. Naujametinis vakarėlis buvo kupinas džiaugsmo ir juoko.

     

     

     

Ekskursija į Energetikos ir technikos muziejų

Gruodžio  18 d. 5-11 klasių mokiniai turėjo įspūdingą ekskursiją Energetikos ir technikos muziejuje.

Pamatėme elektrinės pastatą ir autentišką dar neseniai veikusios elektrinės įrangą. Apžiūrėjome Vilniaus miesto technikos istorijos, energetikos ir transporto ekspozicijas.

Didžiausią įspūdį mokiniams paliko apžvalginė ekskursija po interaktyvias fizikos mokslo dėsnių pažinimo ekspozicijas „Technika vaikams“ ir „Technikos mokslas“ . Transporto ekspozicijoje sužinojome, kada ir kur prasidėjo automobilių bei motociklų istorija, pasigrožėjome senoviniais automobiliais, išgirdome istorijas,  kurias jie atsivežė į muziejų.

Po ekskursijos muziejuje nuvažiavome į Akropolį, kur žaidėme boulingą.

      

Daug žinosi-nepaklysi

Gruodžio 14d. gimnazijoje vyko 5-6 klasių mokinių lietuvių kalbos viktorina ,,Daug žinosi-nepaklysi“. Viktoriną Kalvelių lietuvių kalbos metodinio centro mokyklų mokiniams organizavo mūsų gimnazijos mokytojos Alicija Gulbicka, Vera Berniukevič ir Veronika Karkienė.  Viktorinoje dalyvavo penkios komandos: mūsų gimnazijos, Rukainių ir Medininkų šv. Kazimiero vidurinių, Kenos ir Šumsko pagrindinių mokyklų. Mokiniai atsakinėjo į viktorinos klausimus, minė mįsles, žaidė antonimų loto ir atliko įvairias užduotis.

Daugiausia taškų surinko ir I vietą laimėjo Rukainių vid. mokyklos komanda „Kodėlčiukai“ II vietą laimėjo Medininkų šv. Kazimiero vid. mokyklos 5-6 kl. mokinių komanda „Nykštukės“ ir mūsų gimnazijos mokinių komanda „Moksliukai“ laimėjo III vietą.

Sveikiname laimėtojus!!!

     

     

Kvalifikacijos tobulinimo seminaras

Mūsų gimnazijos mokytojų ir kitų specialistų kolektyvas lapkričio – gruodžio mėn. dalyvauja Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos finansuojamo projekto „Praktinių verslumo ugdymo programų įgyvendinimas“ mokymuose, kuriuos organizuoja VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“. Seminarų trukmė – 40 akademinių valandų. Mokymų vadovas gerb. Valerijus Keda. Užsiėmimai vyksta mūsų artimoje aplinkoje – gimnazijoje.

Mokymo programa specialiai pritaikyta supažindinti pedagogus su pagrindiniais rinkos ekonomikos principais. Mokytojai gaus metodinius nurodymus, kaip kurso tematikas galima integruoti į pagrindinių dalykų mokymo programas. Kiekvienas kursų dalyvis įgaus žinių ir įgūdžių, kurie reikalingi ne tik norint susiorientuoti rinkos ekonomikos sistemoje, bet ir tiesioginiame pedagogo darbe. Dėstymo forma yra patraukli savo lankstumu – kiekvienai nagrinėjamai temai skiriamas vienoks ar kitos laikas, atsižvelgiant į temos aktualumą. Seminarų metu netrūksta dalykinių situacijų nagrinėjimo ir ypatingai įdomių diskusijų.

     

Matematikos olimpiada

2012-12-11 gimnazijoje įvyko jau tapusi tradicija matematikos olimpiada.

Mokyklinėje matematikos olimpiadoje dalyvavo IG-IVG mokiniai:

Savko Katazina, Spiridovič Sandra, Veršula Renata (IG);

Baslyk Evelina, Gabec Aneta, Koroliova Karolina(IIG);

Spiridovič Miroslava, Narvois Mark, Salmanovič Elzbieta (IIIGa);

Savicki Valentyn, Seniut Ksystof, Petrulevic Viktorija, Panasevic Tomas, Grigorovič Evald, Slizevič Tomaš (IIIGb);

Podvorski Zbigniev, Žukovskis Evaldas, Volkovicki Daniel, Jankovska Agnieška (IVG).

Tiksliųjų mokslų (matematikos ir informacinių technologijų) būrelio posėdyje buvo nuspręsta deleguoti i rajoninę matematikos olimpiadą:

Katažiną Savko IG;

Eveliną Baslyk    IIG;

Elžbietą Salmanovič IIIGa;

Viktoriją Petrulevič IIIGb.

 

AKCIJĄ „IR TU GALI BŪTI KALĖDŲ SENELIU“

 

Mokinių taryba gruodžio 6 d. įgyvendino akciją „Ir tu gali būti Kalėdų seneliu“. Mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo dovanų rinkime, kurie širdingai buvo padovanoti Vilniaus r. Šeimos ir vaiko krizių centro globojamiems vaikams. Vaikai pamatę pro duris žengiantį Kalėdų Senelį neįstengė sulaikyti šypsenos ir jaudulio. Po gražių eilėraščių ir dainelių Kalėdų Senelis įteikė vaikams dovanėles: saldumynus, žaislus, knygas. Liko patenkinti ne tik vaikai, bet ir dosnusis Kalėdų Senelis, kuris nors trumpam praskaidrino ir pralinksmino jų dieną, tuo pačiu pamokydamas juos dosnumo ir draugiškumo.

SAM_0199 SAM_0218 SAM_0226SAM_0209

Šv. Andrejaus diena  

  Šv. Andrejaus diena  tai burtų, magijos, linksmų žaidimų bei geros nuotaikos metas.  Lapkričio 29-ąją dieną mūsų gimnazijoje įvyko jau tradicinis vakarėlis. Jame kartu linksminosi IG – IVG klasių mokiniai. Visi žaidė, šoko ir dainavo. Tvyrojo gera, linksma nuotaika. Kiekviena klasė surengė trumpą pasirodymą, kurį sugalvojo patys mokiniai. Niekam netrūko fantazijos! Visi pasirodymai buvo savaip originalūs bei žaismingi.  Toks renginys mūsų širdyse paliko daug malonių negreitai išblėsiančių įspūdžių. Visi liko sužavėti bei patenkinti

     

Sporto diena

2012 m. lapkričio 23 dieną mūsų gimnazijoje įvyko sporto diena. Mokiniai rungtyniavo trejose klasių grupėse: 5-6, 7-IG, IIG-IVG kl.  Moksleiviai noriai dalyvavo futbolo, tinklinio varžybose. Vaikinai turėjo progą savo jėgą išreikšti prisitraukimuose. Šaškių žaidimas irgi neliko nuošaly. IIG-IVG klasių vaikinai stūmė du po 16 kg svarsčius. Per sporto dieną netrūko ir  staigmenų. Paminėti verta, jog 5 klasė tapo nugalėtoja tarp 5-6 klasių grupėje. Antroje grupėje tarp 7-IG kl. nugalėtojais tapo IG klasės mokiniai, tarp IIG-IVG klasių nugalėjo IIIGa klasė.  Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais.  Sporto diena puikiai pavyko, visi buvo patenkinti.

     

Sveikatiados sveikos mitybos dieną

Lapkričio 23 d. minint Sveikatiados sveikos mitybos dieną gimnazijoje mokinių komandos gamino sveikas ir kupinus vitaminų mišraines. Taip pat vyko pamokėlės, kurių metu buvo kalbama apie sveikos, subalansuotos mitybos svarbą ir įtaką sveikatai, neteisingos mitybos sukeliamų susirgimų riziką. Mokiniai kartu su biologijos mokytoja M. Gerasimovič ir socialinė pedagogė Natalija Piskligina mokėsi kaip pasirinkti tinkamą ir sveiką maistą.

   

Lenkų kalbos savaitė

Lapkričio 14-21 d. Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijoje vyko lenkų kalbos savaitė, kurios organizatorės buvo lenkų kalbos ir literatūros mokytojos Regina Jasvin ir Liucija Podvorska.

Lenkų kalbos savaitės dalyviai 1 – 8 ir IG – IVG gimnazijos klasių mokiniai, kurie noriai dalyvavo visuose tą savaitę organizuojamuose renginiuose:

ortografijos ir dailės konkursuose, prezentacijoje ,,Lenkų tradicijos ir įpročiai“ ir kt.

Laimėtojai buvo apdovanoti diplomais.

     

     

Tarptautinė nerūkymo diena

Lapkričio 19 d. mūsų gimnazijos mokiniai prisijungė prie Tarptautinės nerūkymo dienos minėjimo kurdami stendą gimnazijos koridoriuje ir plakatus, kuriuose talpino savo piešinius ir šūkius. Tai buvo gera proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti vieno iš žalingų įpročių – rūkymo.

   

Tarptautinė Tolerancijos diena

Lapkričio 16 d. Tarptautinė Tolerancijos diena.  Šią dieną mūsų gimnazijoje mokiniai paminėjo kartu kurdami  Tolerancijos skėčius.

     

Rinkimai

2012 m. lapkričio 16 d mokykloje vyko mokyklos mokinių tarybos ir kandidato į Lietuvos mokinių parlamentą rinkimai.

Į mokyklos mokinių tarybą buvo penki kandidatai: Evelina Baslyk(IIG), Artur Gvozdovičius(IIIGb), Jaroslav Baslyk(IIIGa), Mariuš Pyž(IG), Ernest Narvoiš(IG).

Daugiausiai balsų surinko ir rinkimus laimėjo Artur Gvozdovičius(IIIGb).

Sveikiname naujus mokinių tarybos narius!

   

Gimnazijos inauguracijos šventė

         Lapkričio 14 d. Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijoje vyko inauguracijos šventė, kurioje  dalyvavo mokiniai, tėvelius, buvusieji mokyklos mokytojai ir kiti svečiai .  Į šventę atvyko švietimo skyriaus pavaduotoja Sofija Ryžova, vyresnioji specialistė, gimnazijos kuratorė Janina Klimaševska ir daug kitų garbingų svečių.

          Prieš renginį  Kalvelių Dievo gailestingumo bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, kurių metu buvo prisiminti ir pagerbti visi mokytojai ir mokiniai. Klebonas Miroslav Grabovski pašventino naująją mokyklos, šių metų liepos 5 dieną  paskelbtos gimnazija, vėliavą.

         Daugiau kaip valandą mokykla buvo panaši į skruzdėlyną, kuriame aidėjo juokas, per kraštus veržėsi džiaugsmingos emocijos, laukė malonios staigmenos ir netikėtumai.

Spalio 16 dieną į Stanislavo Moniuškos gimnaziją atvyko profesinio orientavimo renginių vedėja Ingrida Kuprevičiūtė. IIIGa, IIIGb, IVG klasių mokinius supažindino su studijomis užsienyje. Parodė filmuką, kuriame buvo pristatyti geriausi užsienio universitetai, taip pat pasidalijo savo patirtimi. Mokiniai buvo patenkinti gauta informacija.


Spalio 11 d. 2012 m.  Turgelių k. įvyko III Wileński Maraton Nadzieji Medininkai-Turgeliai-Taboriškės. Minimaratone (7,2 km) dalyvavo 12 mokinių iš Kalvelių S. Moniuškos gimnazijos. 17-18 m. merginų grupėje I vieta užėmė III Gb kl. mokinė Viktorija Duden.


Vaisių ir daržovių mitingas

Šiais mokslo metais mūsų gimnazija įsijungė į projektą „Sveikatiada“.

Pirmasis „Sveikatiados“ etapas „Vaisių ir daržovių mitingas“ vyko spalio 8 d.. „Vaisių ir daržovių mitingui“ visą savaitę, ruošėsi 5-10 kl. mokiniai. Kiekviena klasė ruošė namų darbus: plakatus ir jų pristatymą.

Mitingo metų vyko kiekvienos klasės namų darbo pristatymas, obuolių valgymas ir viktorina apie sveiką mitybą.


Mokytojų diena

Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijoje spalio 5 dieną šventėme mokytojų dieną. Šią dieną mokiniai turėjo puikią progą padėkoti savo mokytojams už pasiaukojimą ir sunkų darbą. IVG, IIIGa ir IIIGb klasių jaunimas pavadavo mokytojus pamokų metu. Mokiniai tai pat organizavo mylimiems mokytojams iškilmingą koncertą.

Abiturientai susipažino su nelengva mokytojo profesija.


Jau gražia tradicija tapo kiekvienų metų rugsėjo 26-ąją švęsti Europos kalbų dieną. Šią dieną atkreipiamas dėmesys į turtingą Europos kalbų paveldą ir skatinama mokytis naujų kalbų.

Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijoje 1-8, I-IV G klasių  mokiniai, mokytojai bei kiti bendruomenės nariai šią dieną 12 val. susirinko gimnazijos aktų salėje į bendrą renginį, kuriame visi klausėsi įvairių kalbų, minė mįsles, deklamavo eilėraščius, dainavo, vaidino, dalyvavo mini konkurse. Gera dalyvių nuotaka tik dar kartą patvirtino, kad mūsų gimnazijos mokiniai neabejingi kitų šalių kalboms ir kultūrai. Programą mokiniams paruošti padėjo lietuvių kalbos vyr. mokytoja Alicija Gulbicka.


2012 m. rugsėjo 18d. Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijoje vyko evakuacijos pratybos. Pratybų tikslas buvo praktiškai atlikti mokinių bei personalo evakuaciją pačios mokyklos turimais resursais. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai mokiniams bei pedagogams priminė, kaip elgtis kilus gaisrui tiek mokykloje tiek jų kasdieninėje aplinkoje. Evakuacijos pratybas priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai tik stebėjo bei analizavo. Atlikus pilną evakuaciją, įvyko pratybų aptarimas bei klaidų ir teisingai atliktų veiksmų analizės aptarimas. 


Mokslo ir žinių diena

Džiaugsmingai, dar pilni vasaros  įspūdžių pradėjome naujus mokslo metus. Rugsėjo 3 dieną mūsų gimnazijoje įvyko iškilmingas renginys, skirtas Mokslo ir žinių dienai. Į šventę rinkosi gimnazijos bendruomenė bei garbūs svečiai: Kalvelių seniūnijos seniūnė Kristina Gerasimovič, Šeimos ir vaiko krizių centro direktorė Leokadija Pavtel,  Kenos užkardos specialistė Olga Žukovska.  Mūsų gimnazijos mokiniai parodė savo talentus dainuodami, deklamuodami eilėraščius ir šokdami.  Ši graži ir prasminga Rugsėjo šventė dar labiau suartino gimnazijos bendruomenę, nuteikė gerai mokslo metų pradžiai, naujiems siekiams bei rezultatams.