Ketvirtokų atsisveikinimas su pradine mokykla

Gegužės 30 d. įvyko ketvirtokų atsisveikinimas su pradine mokykla. Susirinko daug svečių- dalyvavo gimnazijos direktorius Z. Jasvin, pavaduotoja E. Karpovič, Kalvelių darželio direktorė M. Klenovska, gimnazijos mokytojai, pradinio ugdymo pedagogai, mokinių tėveliai. Renginys prasidėjo mokinių padėka savo tėvams, visus šiuos metus juos mokiusiai mokytojai I. Fediuk, pirmos bei trečios klasės kolegoms.

Vėliau sekė vaidinimas „Pasakų pasaulyje“, kur vaikai ieškojo pasiklydusių herojų iš pasakų „Jasius ir Malgosia“, „Raudonkepuraitė“, „Batuotas katinas“, „Snieguolė ir septyni nykštukai“. Visiems ši inscenizacija labai patiko ir sulaukė daug plojimų.

Galiausiai mokinių tėveliai padėkojo gimnazijos administracijai, mokytojai I. Fediuk už tai, kad šiuos ketverius metus globojo, rūpinosi ir sudarė geriausias sąlygas vaikams sėkmingai mokytis bei baigti pradinę mokyklą.

      

Išvyka į zoologijos sodą

                      Gegužės 23 d. pradinių bei penktos, šeštos klasių mokiniai kartu su savo auklėtojomis Ilena Podvorskiene, Regina Trachmovič, Irena Fediuk,  tėvų atstovais Olga Šipkovska ir Olga Fetiskina, aplankė Lietuvos zoologijos sodą. Ekskursijos metu susipažino su zoologijos sodo istorija, stebėjo jo gyventojus. Sužinojo, kad daugelis jų atkeliavę iš įvairių pasaulio kampelių: pumos, stumbrai, lapės, tigrai, zebrai, baltieji vilkai, mažosios beždžionėlės. Vaikai žavėjosi iki šiol nematytais ropliais, skardžiabalsiais paukščiais, plaukiojančiomis įvairiaspalvėmis žuvimis. Išvyka buvo itin informatyvi, naudinga, įdomi, palikusi daug įspūdžių, todėl visi pavargę, bet labai patenkinti grįžo namo.

      

      

Šeimos šventė

Mūsų gimnazijoje gegužės 16 dieną vyko šeimos šventė. Gražiai papuoštoje salėje susirinko daugybė tėvelių ir senelių.

Po iškilmių priešmokyklinės grupės vaikai ir pradinių klasių mokiniai parodė iškilmingą koncertą, kurio metu tėveliai su seneliais galėjo pasidžiaugti savo atžalų
pasirodymais scenoje. Mokiniai šeimos nariams deklamavo eilėraščius, dainavo dainas  kupinas meilės, dėkingumo bei pagarbos. Direktoriaus pavaduotoja Elena Karpovič nuoširdžiai pasveikino svečius, o jie savo ruožtu padėkojo už nuostabią šventę, palikusią neišdildomą įspūdį.
Pabaigoje vaikai garsiai ir nuoširdžiai padainavo „Ilgiausių metų“.
      
      

Atsisveikinimas su elementoriumi

Gegužės 3 d. vyko renginys, skirtas pirmokų atsisveikinimui su elementoriumi ir mokinių priėmimas į skaitytojų gretas.

Renginį organizavo ketvirtos ir penktos klasės mokiniai kartu su bibliotekos vedėja Lilia Spiridovič bei pirmos ir ketvirtos klasių auklėtojomis Ilena Podvorskiene ir Irena Fediuk.

Pirmos klasės mokiniai kartu su vyresniaisiais draugais vaidino ištraukas iš pasakų, dalyvavo konkurse, dainavo, deklamavo eilėraščius, sprendė kryžiažodžius, minė mįsles.

Direktoriaus pavaduotoja Teresa Bartoševič prisaikdino pirmokus būti jaunaisiais bibliotekos skaitytojais.

Mokiniai gavo skaitytojo diplomus ir dovanas, kurias įteikė bibliotekos vedėja ir pirmos klasės auklėtoja.

      

      

Savaitė be patyčių

Kovo 18-22 d. gimnazijoje visa savaitė buvo skirta akcijai „Savaitė be patyčių“, kuria organizavo psichologė Evelina Bražickaja kartu su pradinio ugdymo mokytojais. Buvo kalbama su vaikais apie patyčias: kaip elgtis, jeigu tave skriaudžia, muša, pavardžiuoja. 1-4 klasės mokiniai žiūrėjo filmukus apie patyčias ir juos aptarinėjo.

Priešmokyklinės grupės vaikai nupiešė bendrą piešinuką, spalvino žmogeliukus. Plakate „DRAUGYSTĖS SAULUTĖ“ visi vaikai  mokytojai padedant parašė savo vardus ir pažadėjo, kad niekada nesityčios iš draugų.

     

Pasakų pasaulis

Kovo 13 d. priešmokyklinės grupės vaikai ir pradinukai nukėliavo į Pasakų Pasaulį. Nuostabios pasakos nukelė vaikus į nepaprastą pasaulį, kupiną svajonių, abejonių, stebuklų. Šių kūrinių negali įveikti laikas, jie visada žavi ir mažus, ir suaugusius skaitytojus. Pasakų ilustracijos pagyvina princesių, raganų, žmogėdrų ir herojų pasaulį, kuriam vaikai tikrai neliko abejingi.

      

Senelių Šventė

      Gana neįprasti svečiai rinkosi  mūsų gimnazijos aktų salėje. Pasižmonėti, pasidžiaugti savo vaikaičiais sugužėjo gausus būrys senelių – jie rinkosi į jau tradicija tapusia Senelių Šventę.

Priešmokyklinės grupės vaikai ir pradinukai kruopščiai ir atsakingai tam ruošėsi: kurė kvietimus, dovanėles močiutėms ir seneliams, mokėsi dainuoti, kad seneliai ne nuobodžiautų, o galėtų pasigėrėti savo vaikaičiais. Vaikai senelius nudžiugino dainelėmis, eilėraštukais, spektakliu „Ropė“.

Šventėje vyravo šilta, smagi nuotaika. Ir nors truputi susijaudinę, vaikaičiai ir seneliai kartu praleido turiningą dieną. Vaikai padovanojo seneliams po savo kūrybos darbelį.

Išeidami seneliai dėkojo savo vaikaičiams ir mokytojoms už puikią šventę, už išskirtinį dėmesį, šilumą.

     

     

     

Vasario 12 d. vyko lenkų kalbos ortografijos konkursas ketvirtokams „Rašau be klaidų“. Konkurse dalyvavo Kyviškių, Kenos, Šumsko pagrindinių mokyklų bei Kalvelių St. Moniuškos gimnazijos mokiniai.

Konkurso laimėtojai

  1. Gabriela Pavtel – Kyviškių pagrindinė mokykla, mokytoja Jadviga Stankevič
  2. Rafal Šipkovski – Kalvelių St. Moniuškos gimnazija, mokytoja Irena Fediuk
  3. Agata Beliavska  – Šumsko pagrindinė mokykla, mokytoja Janina Milevič

     

     

Naujųjų metų šventė

Gruodžio 27 dieną vyko Naujųjų metų šventė, kuri atnešė vaikams ne tik dovanų, bet daug įspūdžių, džiaugsmo, vilties ir meilės visiems metams.

     

     

     

2012 m lapkričio ir gruodžio mėn. 1 klasės mokiniai su savo auklėtoja Ilena Podvorskienė dalyvavo edukcinėse pažintinėse ekskursijose,  kurias organizavo Vilniaus lenkų kultūros namų atstovai bei Vilniaus savivaldybės švietimo skyriaus specialistai.

Vaikai aplankė Vilniaus Katedrą, planetariumą, prekybos ir pramogų  centro „Ozas“ multikiną, Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą, Trakų muziejų bei šokolado gamyklą. Mokiniai dalyvavo kalėdiniame renginyje lenkų kultūros namuose Vilniuje.

Už finansinę paramą pirmokams dėkojame Lenkų Respublikos vyriausybės bei diplomatinės atstovybės Lietuvoje atstovams. Lenkų kultūros namų atstovams bei Vilniaus r. švietimo skyriaus specialistams dekojame už puikių šių renginių organizavimą.

     

     

Dovanos iš Vokietijos

         Gruodžio 17 d. Kalvelių seniūnija organizavo šventinę atmosferą priešmokyklinės grupės vaikams. Pagrindiniu susitikimo tikslu buvo kalėdinių tradicijų palaikymas.

           Visi susirinkusieji nekantriai laukė svečių iš Vokietijos su kalėdinimis dovanomis. Organizacijos „Litauenshilfe Birkenwerder” vadovas Reinhardas Schlarmann pasveikino mažylius su šventėmis ir Mikolojaus vardu įteikė dovanas. Vaikai liko patenkinti ir nuoširdžiai padėkojo.

Naujametinės dovanos vaikams

Gruodžio 7 d. gimnazijoje svečiavosi „ Stowarzyszenie Przyjaciół Wilna i Grodna” atstovai, kurie padovanojo naujametines dovanas priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių vaikams.

 

Šv. Mykalojus diena

Gruodžio 6 d. pas vaikus atvyko šv. Mykalojus. Vaikai dainavo dainas, deklamavo eilėraščius, minė mįsles, šokdavo, žaidė.

Nuo šv. Mykalojaus gavo įvairių dovanų. Šventė labai patiko, vaikai gavo daug įspūdžių.

      

Burtų vakaras

Lapkričio 29 d. 4 klasės mokiniai organizavo savo klasėje burtų ir paslapčių žaidimą. Vieni lėjo vašką ant vandens, kiti būrė adatomis, kai kuriems labiausiai patiko burti batais.

Visi ketvirtokai liko patenkinti.

      

Pirmokų krikštynos

Lapkričio 22 d. Kalvelių  Stanislavo Moniuškos gimnazijoje vyko „Pirmokų krikštynos“, kurias parengė 1 klasės vadovė I. Podvorskienė kartu su 5 klasės mokiniais.

Į šventę atvyko gimnazijos direktorius Z. Jasvin, direktoriaus pavaduotoja E. Karpovič, mokinių tėvai, seneliai, 0-5 klasės mokiniai ir mokytojai.

1 klasės mokiniams tai buvo labai svarbi diena. Jie turėjo pademonstruoti savo žinias ir gebėjimus.

Pirmokus pasveikino klasės vadovė, 5 klasės mokiniai Ivona Mikulska ir Michal Šipkovski.

1 kl. mokiniai paruošė puikų koncertą. Jie dainavo, deklamavo, šoko, vaidino. Pademonstravo puikias matematikos ir lenkų kalbos žinias.

5 klasės mokiniai paruošė pirmokams „brandos egzamino“ užduotis. Jie turėjo atsakyti į klausimus: kaip elgtis klasėje per pamoką, per pertrauką, gimnazijoje, gatvėje, ką nešioti kuprinėse ir daugelį kitų. Pirmokai puikiai atsakė į visus pateiktus klausimus.

Pagaliau – laikas priesaikai. Vaikai prižadėjo mylėti savo Tėvynę, būti gerais draugais, rūpintis savo elgesiu, teikti džiaugsmą tėvams ir mokytojams.

Po priesaikos gimnazijos direktorius  pagyrė vaikus, kad jie gerai išlaikė „egzaminą“, pakrikštijo juos ir paskelbė, kad nuo šios dienos jie tampa teisėtais gimnazijos mokiniais.

Vyresnieji draugai – 5 kl. mokiniai pasveikino jaunesniuosius ir įteikė jiems dovanas.

Šventės pabaigoje mokinių laukė tėvelių paruoštos vaišės.

     

Lenkų kalbos savaitė

Nuo lapkričio 14 dienos iki 21 dienos vyko lenkų kalbos savaitė.

    Pradinių klasių mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias ir atskleisti gabumus ir įgūdžius. Mokiniai atliko netradicines užduotis: sprendė rebusus ir križiažodžius, aiškino patarlių prasmę, minė mįsles, skyrė dusliuosius ir skardžiuosius priebalsius, piešė legendų ir pasakų iliustracijas.                                                                                                                                                                                                                                                                       Ortografijos meistru tapo 3 klasės mokinys Edvinas Lobovkinas ir 4 klasės mokinys Rafal Šipkovski.

     

Spalio 16 d. 3-4 klasių mokiniai vyko į saugaus eismo klasę, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyboje. Tai buvo puiki galimybė prisiminti ir pakartoti saugaus eismo taisykles. Išklausę policijos pareigūno pamoką vaikai pasirašė ir gavo

,,Saugaus eismo taisyklių žinovo pažymėjimus – pasižadėjimus”, kuriuose pasižada griežtai laikytis eismo taisyklių. Taip pat dovanų gavo atšvaitus, kuriuos iš karto prisegė prie striukių ir kuprinių.

Rugsėjo 27 d. Stanislavo Moniuškos gimnazijos 0-6 klasių mokiniai, jų tėvai ir mokytojai išvyko į kultūrinę-pažintinę ekskursiją į Vilnių.

Jie aplankė laikraščio „Kurier Wileński “ redakciją, kur susipažino su laikraščiu „keliu“ iki skaitytojo.
Lenkų Namuose susitiko su Lenkų Teatro Vilniuje aktoriais. Žiūrėjo puikų lenkų rašytojo Janušo Korčako spektaklį „Karalius Macius“. Kupini nuostabių įspūdžių, patenkinti grįžo namo.

Rugsėjo 26 d. – Europos kalbų diena.  0,1,3,4 klasių mokiniai dalyvavo gimnazijos šventėje. Jie dainavo gražias dainas įvairiomis kalbomis. Be to priešmokyklinės grupės pedagogė ir pradinio ugdymo mokytojos supažindino vaikus su įdomiomis žiniomis apie Europos kalbų dienų šventę.

Rugsėjo 7 dieną Vilniaus rajono Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijoje Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rudaminos policijos nuovados specialistė M. Karpukienė pravedė  0-4 klasės moksleiviams saugaus eismo paskaitą bei parodė „AMSIO“ filmuką.

Su moksleiviais buvo išnagrinėtos saugaus elgesio temos, būtent:
  • kaip saugiai pereiti gatvę, nueiti į mokyklą ir grįžti namo;
  • kaip apsaugoti save nuo sukčių;
  • apie skriaudas ir patyčias tarp vaikų;
Po paskaitos mokiniai kartu su Rudaminos policijos nuovados specialiste M. Karpukiene nuvyko prie tikros pėsčiųjų perėjos, esančios šalia mokyklos, ir mokėsi, kaip teisingai ir saugiai pereiti gatvę, kaip pasirinkti saugų kelią į namus ir kurioje pusėje privalo eiti šaligatviu. Kiekvienam 1 klasės mokiniui buvo įteiktas „Saugaus pirmoko pasas“.